Więcej o TU

strzałka w lewo

 

 

Więcej o Towarzystwach Ubezpieczeń
z którymi współpracujemy

 

W Polsce AXA funkcjonuje od 2006 r. Rozpoczęła podbijać nasz rynek od ubezpieczeń komunikacyjnych jako AXA DIRECT, a dzięki zakupowi Grupy Winterthur rozszerzyła działalność o ubezpieczenia na życie i fundusze emerytalne. Początki związane z rozwojem firmy AXA datuje się na rok 1958, w 1989 AXA stała się drugim co do wielkości graczem na francuskim rynku ubezpieczeń, po państwowym towarzystwie UAP, kolejne lata to dynamiczna ekspansja na świat. Dziś AXA jest niemal wszędzie.

 

Allianz powstało w Monachium w 1980 roku. Na terenie Polski rozpoczęło swoją działalność w 1998 roku tworząc od podstaw sieć sprzedaży, likwidacji szkód i underwritingu. Grupa Allianz jest obecna niemal na całym świece – w większości krajów europejskich, w Chinach, Korei, Australii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii.

 

Compensa działa na polskim rynku od 1990 roku. Od 2001 roku z austriackim zapleczem, należąc do składu wiodącego w Europie Środkowo-Wschodniej ubezpieczyciela działającego dzisiaj pod nazwą Vienna Insurance Group. Pod parasolem grupy VIG na polskim rynku działają też InterRisk, Benefia, PZM oraz nie dawno zakupiona POLISA Życie.
Grupa VIG szczyci się ponad 185 letnim doświadczeniem, korzenie VIGu sięgają roku 1824.

 

Ergo Hestia rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1991roku pod nazwą Hestia. W pierwszych latach działalności Hestia koncentrowała się na rozwoju w sektorze wielkoprzemysłowym. W 1994 roku doszło do pierwszych powiązań kapitałowych z firmami zagranicznymi. Wśród akcjonariuszy znalazła się niemiecka firma ubezpieczeniowa AlteLeipziger. W 2000 roku Hestia stała się członkiem rodziny ERGO – jednego z największych konsorcjów finansowych w Europie, którego akcjonariuszem jest niemiecki Munich Re, największy reasekurator na świecie. Hestia zmieniła wówczas nazwę na obecną STU Ergo Hestia S.A.
Do Grupy Ergo Hestii należy również powstała w 2002 spółka – MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

 

Generali przybyło do nas z Austrii. Już w 1925 uzyskało prawo do działalności na terenie Polski, które to zostało odebrane przed II wojną światową. Generali wróciło do Polski uzyskując w roku 1999 zezwolenie Ministra na prowadzenie działalności w naszym kraju w zakresie ubezpieczeń majątkowych oraz ubezpieczeń na życie.
Grupa Generali Polska jest częścią austriackiego potentata Generali Holding Vienna AG.
Latem 2012 roku do Grupy Generali dołączyła Proama.

 

Gothaer dotychczasowe PTU – czyli Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń zostało założone w 1990 roku. W 2011 roku PTU pozyskało silnego inwestora – niemiecki Koncern Gothaer, jednego z liderów tamtejszego rynku.

Dzięki dokapitalizowaniu przez Gothaer i wdrożeniu nowej strategii rozwoju, Spółka jest firmą o dobrej kondycji finansowej i silnej rosnącej pozycji na polskim rynku ubezpieczeń. Od 1 października 2012r. PTU zmieniło nazwę na Gothaer.

 

HDI Asekuracja prowadzi działalność ubezpieczeniową na rynku polskim od ponad 20 lat. Firma zaczęła swoją działalność w 1994roku jako PTU Energo-Asekuracja początkowo ukierunkowana na potrzeby branży energetycznej. Od 1999 roku zaczęła przechodzić transformacje kapitałowe, za którymi szły zmiany nazwy i tak: od 2001 Spółka działała pod nazwą Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A., od 2003 – Tryg Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. a od 2005roku, kiedy weszła w skład grupy niemieckiej Grupy HDI – HDI Asekuracja.
Dzisiejsze HDI Asekuracja to połączenie (w 2006roku) HDI Asekuracja i HDI SAMOPOMOC – Towarzystwa Ubezpieczeń, które działało w Polsce od 1990 z nastawieniem na obsługę sektora spółdzielczego.
Grupa HDI działa w ramach spółki holdingowej TALANX

 

Interrisk wówczas jako Szkolne Towarzystwo Ubezpieczeniowe STU SA rozpoczęło działalność ubezpieczeniową w Polsce w 1993 roku. W 1997 roku znaczącym akcjonariuszem Towarzystwa został amerykański inwestor: CIGNA Insurance Company. Dzięki temu oraz konsekwentnej realizacji strategii nowego inwestora Cigna (ówczesna nazwa) zaczęła wypracowywać zyski. W 2006 roku Cigna pozyskała nowego akcjonariusza – austriackiego ubezpieczyciela Wiener Städtische Versicherung i tym samym dołączyła do grupy VIG. W roku 2008 roku zmieniła nazwę na obecną INTERRISK.

 

Proama to do lata 2012 polski oddział francuskiego ubezpieczyciela Groupama S.A., jednego z największych na europejskim rynku. Początek historii powstania Groupamy sięga aż 1900 roku, kiedy to powstała we Francji spółka AMA ukierunkowana wówczas na ubezpieczenia rolnicze.
Na polskim rynku ubezpieczeń Proama dostępna jest od wiosny 2012. Latem 2012 zakupiona została przez Generali PPF Holding i od 01 stycznia 2013 działa w Polsce jako oddział Česká pojišťovna a.s. należący do grupy Generali.

 

TUW TUZ czyli Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUZ” uzyskało licencję Ministra Finansów na samodzielną działalność ubezpieczeniową 25 lipca 2003 roku. Towarzystwo zawiera umowy ubezpieczenia od dnia 1 września 2003 roku. Bez zagranicznych Inwestorów, „TUZ” staje się Towarzystwem cieszącym się uznaniem i zaufaniem Klientów, którzy przystępując do TUW „TUZ” stają się jednocześnie udziałowcami Towarzystwa.

 

Historia Uniqa związana jest z Zakładem Ubezpieczeń i Reasekuracji POLONIA SA, który powstał w 1990 r. W związku ze zmianami własnościowymi w 2003 r. spółka działająca pod marką POLONII zmieniła nazwę na UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA.
W maju 2004 roku UNIQA weszła – wraz z UNIQA na Życie oraz TU FILAR – w skład austriackiej Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA – silnego koncernu z wieloletnimi tradycjami, których początek datowany jest na 1860 rok.

 

Warta działa na polskim rynku od 1920 roku. Jest jedną z największych i najstarszych firm ubezpieczeniowych w Polsce, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.
Od 2000 roku była w rękach belgijskiej ubezpieczeniowo- bankowej Grupy KBC. Na początku roku 2012, pozyskała nowego Inwestora – Grupę TALANX. Transakcja, po uzyskaniu zgody nadzoru finansowego, zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2012 roku.
Grupa Talanx to niemiecka grupa ubezpieczeniowa z trzecią pozycją w Niemczech i 11 w Europie (po wynikach roku 2011r.). W Polsce Talanx jest już obecny jako akcjonariusz HDI-Asekuracja i HDI-Gerling.

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.